Logowanie

Medindeks

Dobiała Teresa, psycholog

Michała Wołodyjowskiego 55

64100 Leszno

O firmie

 

Światowa Organizacja Zdrowia definiuje
ZDROWIE JAKO DOBROSTAN PSYCHOFIZYCZNY

Zdaniem Miltona Ericksona powodem chorób jest:
po pierwsze - za dużo tego co szkodzi,
po drugie - za mało tego co dobre i pożyteczne.

Zadziwiające jest, że ludzie uciekają od tego co dobre i pożyteczne 
a ciągle szukają tego co im szkodzi?????

 

Teresa DobiałaWitam serdecznie!

W poszukiwaniu zdrowia możliwa jest psychoterapia w: zaburzeniach nerwicowych, lękowych, depresyjnych, problemach emocjonalnych, anoreksji, bulimii, otyłości, zaburzeniach psychotycznych, chorobach psychosomatycznych, chorobach autoagresywnych.

Pomoc dzieciom i ich rodzinom, które są w potrzebie: nadruchliwości, trudnościach adaptacyjnych, trudnościach szkolnych, problemach wieku dojrzewania, zaburzeniach emocjonalnych.

Wspieranie rozwoju osobistego, rozwoju relacji małżeńskich, trening radzenia sobie ze stresem, rozwijanie umiejętności porozumiewania się, ustawienia systemowe rodzin.

 

Teresa Dobiała

 

Jestem specjalistą w psychologii klinicznej, psychoterapeutką z certyfikatem Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

Moja podróż zawodowa

    W podroży do psychoterapii zainspirowała mnie moja pierwsza nauczycielka psychologii w liceum, zachwycił mnie sposób  w jaki opowiadała o ludziach i ich problemach oraz o sposobach pomagania – pełen szacunku i uznania.
    I tak w 1975 roku ukończyłam psychologię na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Jednak to jeszcze nie dawało mi zrozumienia i umiejętności  bycia z moimi pacjentami w Poradni Zdrowia Psychicznego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Lesznie, gdzie pracowałam do 1998 roku. I od 1991 roku we własnym Gabinecie Psychologicznym. Równolegle od 2002 we własnym NZOZ Poradni Zdrowia Psychicznego Dorośli Młodzież Dzieci.
    Zaczęłam podróżować po rożnych szkołach i podejściach terapeutycznych, szukając tego, co zbliży mnie najbardziej, do tego co dobre, pożyteczne i skuteczne w pracy. Nadal wędruję spotykając ciekawych ludzi, zbliżając się i oddalając, zaglądając w rożne odgałęzienia i wracając na główny trakt.
    W  czasie jednej z wędrówek  spotkałam „zasoby” i „niezwykłą przyjazną  nieświadomość” -  to co w każdym z nas  pożyteczne, to  co nas wzbogaca, chce dla nas dobrze i pokazuje, i przemawia, i daje sygnały gdy robimy to co nam szkodzi.
    Kolejnym brakującym ogniwem w psychoterapii jest dla mnie spotkanie z ustawieniami systemowymi rodzin wg Berta Hellingera. To głęboka i efektywna terapia.
    W psychoterapii integruję  podejście Miltona Ericksona i ustawienia systemowe rodzin. Stosownie do potrzeb  pacjentów  spożytkowuję również doświadczenia  z wcześniejszych moich podróży w innych podejściach.

Teresa Dobiała